Ako si vybrať dobrú umývačku a chaldničku

chladnicka

Chladnička nepredstavuje zrovna najatraktívnejší prírastok do vášho domova, avšak je absolútnou nutnosťou v dome, takže je potrebné urobiť pred nákupom aj nejaký výskum. Tu sú niektoré zásadné kroky, ktoré potrebujete aby ste sa vedeli rozhodnúť ktorú chladničku si vybrať.

Veľkosť a kapacita

Veľmi potrebné je si premyslieť ako veľkú chladničku vlastne potrebujete. Tvarovo a rozmerovo musí pasovať do vašej kuchyne. Taktiež sa uistite, že ponechajte dostatok priestoru pre otvorenie chladničky! Môže sa to zdať jednoduché ale je to problém, ktorý je často prehliadaný. Kapacita ide ruka v ruke s priestorom, malá chladnička nemôže mať predsa rozsiahlejší priestor ako veľký obor. Tu si treba uvedomiť, že veľkosť je v úmere so spotrebou. Pokiaľ nepotrebujete skladovať veľa jedla budete zbytočne veľa platiť za elektrinu.

Kvalita a spotreba

Na posúdenie kvality existuje veľké množstvo testov, tie kvalitnejšie sú často precízne a zahrňujú komplexné informácie od spotreby až po design. Test chladničiek sa často objavuje v rôznych médiach kedže je to väčšia investícia a ľudia si radi overujú čo idú kúpiť.

 

Umývačky riadu

umyvackaZa posledné desaťročie sa z umývačiek ako luxusného tovaru stal štandard pomaly v každej domácnosti, ich prínos pre úsporu času a financií nie je vôbec malý. Moderne ekologické umývačky dokážu ušetriť aj trojnásobne množstvo vody oproti klasickému ručnému umývaniu

Veľkosť a kapacita

Tak isto ako pri chladničkách i tu si musí zákazník uvedomiť a zhodnotiť ako veľký spotrebič vlastne potrebuje. Znova platí, že väčšia umývačka je i finančne náročnejšia. Na trhu sú dva hlavné modely umývačiek: vstavané a voľne stojacie. Vstavaná je síce často drahšia, ale lepšie zapadne k vášmu nábytku.

Kvalita a spotreba

Kvalita umývačiek sa riadi spotrebou vody, ako dokážu umyť riad, hlučnosťou, kazivosťou ale aj designom a ergonómiou. Podrobné porovnanie obsahuje aj tento test umývačiek riadu. Nezabudnite však aj na referencie na internete, práve postrehy od ľudí môžu byť výborným zdrojom dodatočných informácií.

Zdroj informácií: www.testkvality.eu, sk.wikipedia.org, ieeexplore.ieee.org