Chutná a diétna večera s cestovinami Shirataki a kokosovou smotanou

Ak chcete žiť a variť zdravo, chutne a rýchlo, nebojte sa ponoriť do tajov ázijskej kuchyne. Tá ponúka množstvo výnimočných a zdravých ingrediencií ku ktorých patria aj cestoviny Shirataki a kokosová smotana.

Cestoviny Shirataki

Cestoviny Shirataki sú zdravé, dietné, neobsahujú lepok, sacharidy a tuky, ale je v nich množstvo vlákniny. Sú teda ideálne pri rôznych diétach alebo aj v rámci zdravého stravovania a životného štýlu. Cestoviny Shirataki sa vyrábajú z koreňa rastliny konjac. Konjac rastie v Indonézií a Japonsku a jeho spracovaním vzniká vláknina, ktorá je rozpustná vo vode.

Konjacové cestoviny sú vhodné pre diabetikov, celiatikov, vegetariánov, pomáhajú znižovať cholesterol a samozrejme ich ocení každý, kto rád skúša exotické jedlá. Podávať ich môžete s mäsom, zeleninou, omáčkou s kokosovou smotanou, ale hodia sa aj do polievky.

Cestoviny Shirataki

Kokosová smotana

kokosAk ste sa dali na ázijskú kuchyňu a jedlo sa vám zdá príliš pikantné, vyrieši to kokosová smotana. Dokonca aj ázijský kuchári používajú tento trik, aby eliminovali štipľavosť jedál. Smotana sa vyrába z dužiny kokosového orecha a môžete ju použiť ako plnohodnotnú náhradu klasickej smotany. Kokosová smotana obsahuje všetky prospešné zložky, ktoré nájdeme aj v kokosovom orechu, je ľahko stráviteľná a má vysoký obsah energie.

Keďže kokosová smotana neobsahuje laktózu je vhodná aj pre alergikov a možno z nej vyrobiť aj mlieko bez laktózy. Ak trpíte alergiou na laktózu alebo kravské mlieko jednoducho nemusíte, kokosová smotana môže byť vhodnou náhradou. Okrem toho ju môžete samozrejme použiť aj na varenie namiesto smotany. Pripraviť sa z nej dajú aj dezerty, krémy a vyskúšať ju môžete aj s tekvicovou polievkou. Možností ako využiť túto unikátnu ázijskú ingredienciu je neúrekom a určite pre ňu nájdete uplatnenie aj vo vašej kuchyni.

Write a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *