Ako si zlepšiť úroveň angličtiny?

anglicitnaLen máloktorý jazyk je tak rozšírený a dalo by sa povedať aj univerzálny, ako práve anglický jazyk. S výučbou angličtiny sa dnes začína niekedy už v škôlke. Deti mnohokrát ešte nevedia ani písať a čítať a už poznajú výslovnosť prvých anglických slovíčok. Bez slovníkov ale zostanete pri slovnej zásobe, ktorú už poznáte. Jej aktívne rozširovanie nie je ľahké. Znamená to zapisovať si a dohľadávať nové slovíčka a pravidelne ich opakovať. Aj preto odporúčame slovníky, ktoré ponúkajú príklady využitia vo vete, synonymá a etymológiu pre ľahšie zapamätanie. Pri výučbe anglického jazyka dnes pomáhajú rôzne publikácie a stránky, spomenúť napríklad môžeme stránku: angličtina pre samoukov.

Ak už viete aspoň najčastejšie používaná slovíčka, potom sa ešte bude hodiť sa pozrieť na často používané vety, slovné spojenie a vôbec nejaké anglické frázy. Slovensko-anglické frázy je dobré si prečítať vždy, keď niekam cestujete a jazyk ešte neviete na najvyššej úrovni. Ak si potom budete chcieť dať niečo dobré treba v reštaurácii, bude sa Vám to hneď lepšie objednávať.

Stretávanie s novými ľuďmi bezpochyby patrí k nášmu každodennému životu. Ale čo keď náhodou stretneme nejakého cudzinca? A čo keď to bude človek hovoriaci anglicky? Aby sme sa vyvarovali tomu, že budeme stáť ako soľný stĺp a nedostaneme zo seba ani hlásku. Aby nás teda naozaj nič nezaskočilo, ak niekde niekoho stretneme a chceme si byť istí, že rozhovor s dotyčným zvládneme, mali by sme poznať základné anglické frázy.

anlgictina

Ak niekto z rôznych dôvodov nechce alebo nemôže chodiť na výučbu jazykov, môže to skúsiť nahradiť samostatným vzdelávaním on-line. On-line kurzy väčšinou kombinujú gramatické cvičenia, učenie a opakovanie slovíčok, rozpoznávanie výslovnosti, porozumenie audiu a čítanie krátkych textov. Angličtina online je moderná forma vzdelávania ktorá ma veľké výhody, odpadá potreba dopravy na miesto výučby. Študent sa môže venovať zdokonalovaniu vtedy kedy mu to vyhovuje, častu sú online kurzy finančne menej náročné ako v klasických triedach. Zorientovať sa v online výučbe angličtiny sa dá za pomoci internetu raz dva.

Známe porekadlo dnes platí dvojnásobne. Hranice našej malej krajiny v srdci Európy sú už nejaký ten piatok otvorené dokorán a ak sa chcete pozrieť do sveta, nezaobídete sa bez znalosti niektorého z cudzích jazykov.

 

Write a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *